VI Ogólnopolski Zlot Fiatów 126p 21-23 sierpnia 2009 Bygoszcz

Relacja by Karol13

Tradycyjnie przedostatni weekend sierpnia dla miłośniku Fiata 126p upłynął w miłej atmosferze podczas VI Ogólnopolskiego Zlot Fiatów 126 w Bydgoszczy zorganizowanego w tym roku przez klub Mały Fan Klub w porozumieniu z klubem Terytorium 126p. Zlot odbył się w dniach 21 -23 sierpnia 2009. W tym roku organizatorom udał się ścinać silną "ekipę" z Węgier, przyjechali w 9 Fiatów 126. Ja z kolegami dotarłem dopiero w sobotę rano. Z Poznania wyjechaliśmy o 5.40 rano, spokojnym tempem jazdy dojechaliśmy chwilę po 8.00 na kemping. W czasie podróży robiliśmy sobie przerwy i tak na jednym postoju spotkaliśmy kolegów w trochę mocniejszych maszynach też jadących na swój zlot. Nastąpiła szybka rejestracja, przywitanie się ze "starymi" znajomymi z poprzednich zlotów.

Kawalkada aut pod eskortą policji ruszyła na tor, gdzie odbyła się próba sprawnościowa. Uczestnicy ścigali się w dwóch grupach R2, czyli samochody z seryjnymi silnikami, ale także podkręconym oraz SWAP czyli posiadające inne silniki. Między innym można było zobaczyć Malucha z silnikiem 1,7 litra z Alfy Romeo. W czasie gdy odbywała się próba sprawnościowa można było mile spędzić czas rozmawiając na temat samochód jakie wersje powstawały i gdzie można je było kupić. Kolega Krzysztof z Gniezna posiadać sześciu Fiatów 126 przyjechał razem z bratem, On przyjechał samochodem z 1972 roku, którego w zeszłym roku kupił we Włoszech i od restaurował go. Jego brat Michał przyjechał Fiatem 126 serii Black, samochód w pełni też oryginalny.

Po zakończonym KJSie przyszedł czas przejazdu na Rynek, gdzie mieszkańcy Bydgoszczy mogli podziwiać samochody. Wśród uczestników były kontynuowaniem rozmów o pojazdach. Został znowu podbity rekord zgromadzonych Maluchów w jednym miejscu (rekord w zeszłym roku w Poznaniu ponda 93 pojazdy zgromadzone na parkingu M1) w tym roku było o 10 więcej i mamy kolejny nie oficjalny rekord 103 Maluchy. Od zeszłego roku widać wśród właścieli Fiatów 126 większą chęć pokazywania swoich samochodów podczas parad i zlotów. liczymy, że w przyszłym roku zgromadzimy na zlocie, co najmniej 126p.ojazdów, chciaż jeszcze miejsce następnego zlotu jest nie znane. liczymy, że w podobnym gronie spotkamy się na Międzynarodowym Zlocie Fatów 126 w czerwcu przyszłego roku na Słowacji w Zgoleniu (w tym roku zlot został odwołany).

O koło godziny 16 opuszczamy kemping, my ruszamy do Poznania. Reszta uczestników rusza kawalkadą aut na kemping gdzie odbywało się wręczenie nagród oraz wieczorna integracja. W niedzilę wszyscy uczestnicy rozjechali się do domów. Zostaje czekać do przyszło rocznego zlotu.

Relacja w Automobiliście nr 115 11/2009
Fotorelacja
Karol13
Dariusos
Mmarcell
Klip by Karol13 (jakoś średnia z aparatów fotograficznych).