16 - lecie Zakończenia Produkcji Fiata 126p w Łodzi

Łódzki rekord

22 września 2016 przypadła 16 rocznica zakończenia produkcji Fiata 126... Z tej okazji tradycyjnie już w Łodzi odbył się zlot data została ustalona na sobotę 17.09.2016.

Z Poznania w dwa samochody wyjechaliśmy o 6,30 i skierowaliśmy się drogą 92 najpierw do Tumu pod Łęczycą, gdzie zawsze będąc w Łodzi odwiedzam grób Ś.p. Wujka, który zginał w Bitwie nad Bzurą. Jeszcze mieliśmy do pokonania 41 km na Moto Drom, gdzie już trwały wyścig w różnych klasach pojemnościowych... Szybko się zarejestrowaliśmy i ruszyliśmy odnawiać stare kontakty z osobami, którym widzimy się kilka raz w roku na zlotach. Na tego rocznym spotkaniu zostało zmieniony plan i z toru ruszyliśmy do Manufaktury, tu miała miejsce prezentacja samochodów. Po ok. półtorej godziny znowu kawalkada samochodów ruszyła ulicami miast na  ulicę Piotrowskią, na której odbywała się Parada Fiatów 126 oraz ponowna prezentacja naszych pojazdów. Na Placu Wolności nastąpiło oficjalne zakończenie zlotu. Organizatorzy uznali, że nagrodę za pokonanie najdłuższej trasy dostał Snapi, który zapakował swojego "Malucha" i przywiózł go z Niemiec na tak krótką imprezę.  Do Poznania dotarliśmy po ok. 3,5 godziny jazdy na szczęście bez przygód.

W tym roku został pobity rekord samochodów na jednodniowej imprezie zgromadzać ok. 180 samochodów z prawie wszystkich lat produkcji. Pojawiły się też SWAPy (z innym silnikiem) z różną pojemności silnika m.in. Fiat 126p z silnikiem 1,7 od Alfy Romeo. Fiacikom towarzyszyły też przyczepki Niewiadów N250 czy kemping Niewiadów N126. Foto relacja jak zawsze na forum Teryturoium126p.pl oraz na portalu http://maluch-poznan.com.

Karol13

na kuponie rabatowym do Pizzerni załapało się moje zdjęcie Zrobione we Frankfurcie...

Fotorelacja
Karol13
Katalog